Kilka informacji na temat rehabilitacji dzieci

rehabilitacja dzieci

Niestety, ale dziecko może ulec wypadkowi. To się zdarza. Co w momencie, kiedy po przebadaniu pociechy lekarz zaleca rehabilitację? Dobrze wtedy poszukać prywatnej kliniki, która oferuje usługę jaką jest rehabilitacja dzieci. Warto dopytać o takie miejsce lekarza oraz popytać innych rodziców, czy mieli do czynienia z taką sytuacją i kogo najchętniej by polecili.

Aby umówić się na wizytę można zatelefonować, choć warto wybrać się tam osobiście ze swoim dzieckiem, aby mogło się ono oswoić z otoczeniem i rehabilitantem, który od razu będzie mógł porozmawiać z naszą pociechą, zbadać co się dzieje oraz podjąć decyzję, jaka rehabilitacja w danym przypadku jest najlepsza. Nie można wtedy pomijać żadnych informacji, trzeba podzielić się wszelkimi uwagami i obserwacjami. Sala, w której odbywać się będzie zabieg jest najczęściej wystrojona tak, aby dziecko czuło się tam swobodnie. Chodzi tutaj o ozdoby takie jak kolorowe ściany, zabawki czy lustra. W poczekalni natomiast znajdować się będzie stolik i książki lub kolorowanki. Sama rehabilitacja jest praktycznie bezbolesna i zazwyczaj nie trwa dłużej niż pół godziny, choć tego dokładnie dowiemy się podczas naszej pierwszej rozmowy. Polecam również zajrzeć na stronę placówki OrtoMed.

Kiedy już zdecydujemy się na daną klinikę i umówimy termin, pamiętajmy aby po pierwszej rehabilitacji dopytać się o ćwiczenia, które można wykonywać w domu. To prosty sposób, aby terapia była skuteczniejsza, a dziecko szybciej wróciło do zdrowia. Wtedy też dowiedzmy się jak się czuje, aby wraz z rehabilitantem ocenić czy dana metoda jest skuteczna i oszacować ile wizyt nas jeszcze czeka.