Księgowość uproszczona – jaki koszt?

ksiegowosc uproszczona dla malych firm

Księgowość uproszczona jest przeznaczona dla spółek, których dochody oraz liczba obrotów nie wymagają prowadzenia skomplikowanych analiz oraz dokumentacji. Koszt prowadzenia księgowości uproszczonej jest o wiele niższy od księgowości pełnej, również ze względu na możliwość samodzielnego kontrolowania finansów. Warto jednak zapewnić okresową kontrolę systemu finansowego przy pomocy doświadczonej kadry.

Do elementarnego składu księgowości uproszczonej zaliczamy kartę podatkową, ryczałt ewidencjonowany oraz podatkową księgę przychodów i rozchodów. Karta podatkowa obejmuje płatność podatku za okres miesięczny i stanowi jedną z najprostszych form odprowadzania należności podatkowej. Natomiast ryczałt ewidencjonowany oznacza wpływy ze sprzedaży, bez obowiązku odliczania kosztów działalności, jednak przy uzależnieniu wysokości stawki od formy i zakresu prowadzonej działalności.

W ogólnym rozliczeniu cena prowadzenia uproszczonej formy rachunkowości jest wysoce opłacalna, jeśli weźmiemy pod uwagę czynności jakie obejmuje oraz porównamy koszt końcowy z opłatami obowiązującymi przy prowadzeniu pełnej księgowości. Należy jednak pamiętać, że nie w przypadku każdego przedsiębiorstwa, podstawowe kalkulacje mogą posłużyć za trzon działu finansowego. Wszystko jest uzależnione od skali na jaką zamierzamy prowadzić naszą działalność oraz od wydatków jakie jesteśmy zmuszeni ponieść już na początku.

Aktualne ceny rozliczeń miesięcznych, dotyczące prowadzenia księgowości uproszczonej (w zależności od liczby dokumentów):

  • Podatkowa księga przychodów i rozchodów bez VAT – od 250 zł
  • Podatkowa księga przychodów i rozchodów z VAT – od 250 zł
  • Karta podatkowa – od 150 zł
  • Ryczałt bez VAT – od 200 zł

Chcąc poznać dokładne oferty usług prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów od księgowości w Krakowie wystarczy odwiedzić stronę jaką posiada biuro księgowe Talented.pl z Krakowa i umówić się na spotkanie.