Mały kraj, dużo atrakcji

Jeśli planujesz wakacje, to warto zainteresować się coraz bardziej popularnym ostatnio kierunkiem – Gruzją. Ten niewielki kraj jest idealnym miejscem zarówno dla osób, które lubią wygrzewać się w słońcu na plaży, jak i tych, które wolą aktywnie spędzać czas i zwiedzać.

Dostęp do morza Morza Czarnego, wysokie góry, mnóstwo zabytków (w tym wiele na liście UNESCO), doskonałe wina i jedna z najlepszych kuchni na świecie – to tylko część atrakcji, jakich można tu doświadczyć. Warto tu przyjechać także zimą – fanatycy nart i snowboardu z pewnością nie będą narzekać!

Gruzini uchodzą za przemiłych i serdecznych ludzi, którzy chętnie pomogą w potrzebie, w dodatku bardzo lubią Polaków. Są także bardzo gościnni i często chcą płacić rachunki za np. obiad, ale nie nadużywajmy tej gościnności, ponieważ nie jest to bogaty kraj.
Warto też pamiętać, że mimo wszystko turyści są dla nich jednym z głównych źródeł zarobków, więc warto zachować ostrożność i rozwagę, żeby nie dać się oszukać. A jeśli chcemy jeździć po Gruzji samochodem, to trzeba mieć na uwadze, że drogi są w niezbyt dobrym stanie, a Gruzini uchodzą za nieobliczalnych i nieostrożnych kierowców.

Jeśli chodzi o koszty, to wycieczka do Gruzji (Czajka Travel) wcale nie jest tak drogą sprawą, jakby się mogło wydawać. Oczywiście, wszystko zależy od osobistych preferencji i wymagań turystów, jednak ceny zarówno samodzielnych wyjazdów, jak i tych organizowanych przez biura podróży, są coraz niższe. Tanie są noclegi i transport, jedzenie kosztuje podobnie jak u nas, a od pewnego czasu organizowane są bezpośrednie przeloty z Polski do Gruzji w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Wakacje w Gruzji są więc idealnym pomysłem na wypoczynek. Jeśli ktoś już tam był – zazwyczaj chętnie wraca, bo cudowna atmosfera i przepiękne widoki gwarantują naprawdę niezapomniane przeżycia.