Profesjonalne kremacje zwłok

pogrzeb

Po śmierci bliskiej nam osoby trzeba podjąć decyzję co zrobić z ciałem. Coraz częściej wybór pada na kremacje zwłok. Jest ona dozwolona przez prawo a profesjonalna firma pogrzebowa powinna zająć się całym procederem, poczynając od przygotowania ciała a kończąc na pochówku, tak aby bliscy mogli w całości skupić się na żałobie.

Ceremonia pogrzebu w wypadku kremacji może być dwuetapowa. Polega to na pożegnaniu zmarłego przed spaleniem, a następnie pochówku. Prawo wymaga aby urna z prochami spoczęła na cmentarzu. Można ją złożyć zarówno w grobie ziemnym jak i w specjalnych kolumbariach czyli grobowcach ze specjalnie przeznaczonymi na to miejscami.

Przed kremacją zwłok najbliżsi muszą dokonać wyboru kilku elementów.
Są tą wybór ubioru do trumny, samej trumny oraz urny w której zostaną złożone prochy. Warto zaznaczyć, że kremacje zwłok możliwe są tylko w trumnach z nielakierowanego drewna a do środka nie można wkładać żadnych urządzeń ani płynów. Jeśli ma się taką chęć, umieszczenie czegoś możliwe jest dopiero w urnie. Do wyboru mamy urny drewniane, kamienne, metalowe, ceramiczne a nawet wykonywane na zamówienie wedle życzeń klienta.

Cały proces wygląda w ten sposób, że po przygotowaniu ciała w zakładzie pogrzebowym, trafia ono do krematorium gdzie w specjalnym urządzeniu, którego osiąga 1000 stopni Celsjusza, następuje proces spalania. Trwa to zazwyczaj między dwoma a trzema godzinami. Bliscy zmarłego mogą uczestniczyć w całym procesie jak i tylko w jego początkowej fazie. Po zakończeniu prochy trafiają do urny a zakład wydaje świadectwo kremacji.

Warto też zaznaczyć, że koszty pochówku przy kremacji zwłok są zazwyczaj niższe niż, przy pochówku tradycyjnym.

Zobacz: Kremacje Kraków