Przykra dla wszystkich śmierć za granicą kraju

przewóz zwłok z zagranicy

Śmierć za granicą czyjegoś bliskiego może przysporzyć wielu problemów, jeżeli sami będziemy chcieli to wykonać. Dlaczego? Chodzi mi tutaj dokładnie o fakt, że będziemy chcieli ową osobę pochować na terenie naszego kraju, w rodzinnym mieście, na cmentarzu, który jest blisko nas. Gdyby mówić o śmierci w innym mieście, to nie były to taki problem.

Problemem może być jednak fakt, że przywóz zwłok z zagranicy wymaga załatwienia odpowiednich formalności. Trzeba przede wszystkim wszystko uzgodnić z zakładem pogrzebowym. Wiele takich firm służy ogromnym wsparciem swoim klientom, w tak trudnym czasie i pomagają wszystko załatwić żałobnikom, nawet jeśli się nie zna. Więc wystarczy poszukać odpowiedniego zakładu, który nas wesprze w tych działaniach. Na pewno będzie trzeba skontaktować się z odpowiednimi konsulatami oraz będzie trzeba przetłumaczyć pisma na nasz język.

Jeżeli nasz bliski umrze za granicą, akt zgonu zostanie wydany w tamtejszym języku. Jednak pracownicy na pewno pomogą nam go przetłumaczyć w odpowiednich biurach tłumaczeń, tym bardziej, jeżeli zgon nastąpił w niewyjaśnionych okolicznościach. Sprowadzanie zwłok z zagranicy odbędzie się zachowaniem odpowiedniej czci dla zmarłego oraz w odpowiednich warunkach. Taka podróż odbędzie się albo drogą lądową albo drogą lotniczą. Auto musi mieć oczywiście odpowiednie warunki chłodnicze, aby zwłoki nie uległy szybszemu rozkładowi. W dzisiejszych czasach zakłady pogrzebowe naprawdę rozwinęły swoje usługi w tym temacie i bardzo pomagają  w tym, aby naszą bliską osobę sprowadzić w rodzinne strony na wieczny odpoczynek. Wielu rodaków decyduje się na wyjazd z kraju, jednak na ogół pozostają tutaj ich rodziny, które tutaj chcą ich pochować (jeżeli dojdzie do śmierci). Dlatego tak bardzo rozwinęła się ta dziedzina, jaką jest przywóz osób zmarłych z innych krajów.

Zobacz też: Przewóz zwłok z zagranicy | Epitafium Przewozy