Smaki całego świata w Krakowie

restauracja z ogródkiem

Kraków jest magicznym miastem, które oferuje turystom wiele atrakcji. Piękne zabytki z majestatycznym Wawelem, Sukiennice, dorożki, hejnał z wieży Kościoła Mariackiego i ulicę Floriańską kojarzy każdy, kto choć raz odwiedził siedzibę legendarnego smoka. Warto również poznać atmosferę dzielnicy Kazimierz, gdzie możemy delektować się kuchnią żydowską, zwiedzić synagogę i posłuchać muzyki klezmerów.

Można tu wypić dobrą kawę w jednej z nastrojowych kafejek, odwiedzić Kościół na Skałce i zejść do wykutej w skale krypty, gdzie spoczywają doczesne szczątki kilku wybitnych Polaków, m. in. Stanisława Wyspiańskiego i Czesława Miłosza. W stolicy Małopolski nie można się nudzić!

To miasto, które pozwala odkryć poezję smaków kuchni całego świata. Restauracje w Krakowie tworzą jego niepowtarzalny klimat. Znajdą coś dla siebie i amatorzy kuchni orientalnej i miłośnicy ostrych smaków kuchni meksykańskiej. Dobrą pizzę zapewni popularna na całym świecie kuchnia włoska. Zagraniczni turyści chętnie odwiedzają miejsca, gdzie serwowane jest tradycyjne polskie jadło. Studenci wybierają tanie knajpki, gdzie mogą zjeść najlepsze w mieście naleśniki, sałatki i pierogi. Bardzo dużą popularnością cieszą się tutejsze piwnice, gdzie sztuka i poezja spotyka się z dobrym smakiem kawy, herbaty i mocniejszych trunków. Każda restauracja z ogrodem (polecam restaurację Willa Fryderyka) pozwala na chwilę uciec o d zgiełku miasta i spokojnie się zrelaksować.

Turystycznym sercem miasta jest Rynek. Tu umawiamy się na spotkania pod pomnikiem Mickiewicza i kupujemy pamiątki w Sukiennicach. Panuje tu dobra atmosfera, choć walka ze smogiem trwa. Każdy znajdzie coś dla siebie. Liczne koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy i wernisaże gromadzą rzesze widzów. Muzea pozwalają poznać historię miasta i regionu ze słynnymi szopkami krakowskimi na czele.